British flag
Menu
Čo potrebujete vedieť o epilácii laserom

Čo potrebujete vedieť o epilácii laserom

Epilácia laserom predstavuje metódu voľby pri odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia. Počas procedúry je emitované laserové žiarenie absorbované pigmentom (melanín) chĺpku (nie kože). Energia žiarenia je konvertovaná na teplo, ktoré následne zničí vlasový korienok, produkujúci ožarovaný chĺpok. Pre definitívne zničenie celého ochlpenia je potrebných niekoľko sedení.

Epilácia laserom je vhodná na všetky partie tela s výnimkou očných viečok a okolia. Čím sú chĺpky tmavšie, tým je epilácia účinnejšia.

Častou otázkou je príprava pred epiláciou. Minimálne 4 týždne pred plánovanou epiláciou sa nedoporučuje odstraňovať chĺpky voskom či ich vytrhávať.

Aby bol zákrok efektívny, je potrebné bezprostredne pred ním predmetnú oblasť dokladne oholiť. Pokožka musí byť čistá, bez akéhokoľvek krému. Pozornosť je potrebné venovať i liekom na riedenie krvi (napr. Aspirin).

Po absolvovaní epilácie je nevyhnutné chrániť epilovanú oblasť pred priamym slnečným žiarením. Kedykoľvek idete von, doporučujeme natrieť pokožku opaľovacím krémom s faktorom 30.

Ožarované chĺpky sa zásadne nevytrhávajú. 

Tak ako každý zákrok i epilácia laserom má svoje úskalia. Najšastejším vedľajším efektom je začervenanie kože, ktoré je však prechodné a po 2-3 dňoch sa stratí. Doporučuje sa prikladanie ľadu.